اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان قم

مردم باید در انتخاب خودروی داخلی یا خارجی آزاد باشند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم از صنعت خودروسازی راضی نیستند، گفت: باید بازار انحصار خودرو شکسته شده و رقابت ایجاد شود و مردم در انتخاب خودروی داخلی یا خارجی آزاد باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، احمد امیرآبادی فراهانی روز پنجشنبه در آیین روز ملی صنعت و معدن که در اتاق بازرگانی قم برگزار شد، بیان داشت:حمایت‌های لازم طی سالهای متمادی از صنعت خودرو شده ولی نتیجه بخش نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: خودروسازی ما ازنظر کمیت و کیفیت مشکل‌دار است و ما درصدد این هستیم تا دولت تمام سهم خود را از صنعت خودروسازی واگذاری کند و دست آن از این بازار مشکل‌آفرین کوتاه شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بسیاری از حامیان خودروسازی داخلی حاضر نیستند خودروی داخلی سوار شوند ولی به خاطر برخی منافع اجازه نمی‌دهند مردم از خودروهای باکیفیت سوار شوند.

امیرآبادی در ادامه بیان داشت: مجلس در حال تدوین و نگارش قانون جدید در خصوص منطقه مکران است تا یک حکمرانی واحد در مرز 900 کیلومتری آبی را محقق کرده و امکان سرمایه‌گذاری در آن تسهیل شود.

 

امیرآبادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از زمان آغاز تا پایان صدور مجوز در این منطقه بیش از 2 سال زمان می‌برد و ما باید بتوانیم این چالش‌ها را از بین ببریم.

 

وی خاطرنشان کرد: با نهایی شدن قانون منطقه مکران شاهد بسترسازی لازم جهت سرمایه‌گذاری در منطقه بکر مکران خواهیم بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: سواحل مکران از ظرفیت سرمایه‌گذاری بسیار بالایی برخوردار است و لایحه دولت سبب بهبود شرایط این منطقه و ارتقای آن خواهد شد.

امیرآبادی همچنین با انتقاد از تصمیمات خلق الساعه بانک مرکزی، عنوان کرد: این تصمیمات مشکلات جدی در بخش‌های مختلف کشور ایجاد می‌کند و از طرفی پاسخگویی بانک مرکزی به مجلس بسیار ناچیز است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، یادآور شد: دولت و مجلس در حال رایزنی و بررسی طرحی جهت واگذاری زمین به صاحبان سرمایه برای احداث خانه برای کارگران خود هستند که زمینه این اقدام در اراضی مقابل ترمینال مرکزی قمکمبود نیروی کار در همه استان‌ها مشهود است

 

آخرین اخبار
اطلاعیه ها
منتخب تصاویر
منتخب فیلم ها