دیدار هیأت رئیسه با لیندا ساکس سفیر استرالیا


در راستای تعامل بخش تجاری استان با کشورهای هدف جهت صادرات کالا/ واردات مواد اولیه/ ماشین آلات و محصولات نهایی نشست اتاق بازرگانی قم با سفیر محترم استرالیا در ایران جلسه‌ای تشکیل و موارد مختلف مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی در ابتدا ریاست محترم اتاق بازرگانی حضور سفیر محترم و معاونت سفارتخانه را خوشامد گفته و ویژگی های صنعتی معدنی تجاری استان را بازگو نمود

در این گزارش سه کشور هدف صادراتی که در سال گذشته بیشترین مبادله تجاری را با استان قم داشتند مشتمل بر کشورهای عراق افغانستان و هند در حوزه های مختلف صنعتی نام برده شد.

ابوالفضل خاکی رئیس اتاق قم همچنین سه کشور اول وارد کننده کالا به کشور، شامل چین / ترکیه و امارات متحده عربی را مهمترین طرف های تجاری قم برشمرد و از سفیر درخواست نمود با توجه به صفر بودن سطح مبادلات تجاری دو کشور گام‌های اساسی را در ارتباط با توسعه روابط آغاز نمایند.

در پایان مقرر شد جلسه کاری در آینده نزدیک بین تجار استان و سفارتخانه مزبور در محل سفارت‌خانه تشکیل و راهکارهای اجرایی بررسی گردد.

گفتنی است در این مراسم استعداد استان قم در تولید و صادرات فرش دستباف مورد تاکید قرار گرفت همچنین وجود بیش از ۵۰۰ واحد کفش و ۲۵۰ واحد سنگ و ۱۵۰ واحد صنایع پلیمری و ۱۱۰ شرکت صادراتی در حوزه فرش به عنوان مهمترین شاخص‌های توسعه استان نام برده شد.


بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتخبرتماس