آموزش – ارتباط صنعت و دانشگاه


جلسه ارتباط صنعت و دانشگاه روز چهارشنبه 4 اسفند 1400 در محل سالن جلسات دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه در زمان حائز اهمیت است و فعالیتهای دانشگاه صنعتی قم از جمله طرح همیار صنعت، تشکیل کافه صدا در محل شهرک صنعتی شکوهیه و آمادگی صنایع استان جهت طرح اینترنشیپ و بورسیه صنعتی دانشجویان از اقدامات این دانشگاه بوده است.

دکتر بابایی نماینده معاونت محترم امنیتی، سیاسی استانداری به دو موضوع آسیب شناسی و برنامه های ارتباط صنعت و دانشگاه در استان و بررسی و تبادل نظر در خصوص سرفصل ها، مقاطع و رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان با توجه به ظرفیت ها و نیازهای صنعت استان اشاره داشت و درخواست نمود در این دو موضوع نظرات خود را بیان کنند.

همچنین آقای عامری عضو اتاق بازرگانی، کمیسیون آموزش و پژوهش اتاق قم و صنعتگر فعال استان پیشنهاد دادند به جای واژه عارضه یابی از واژه تعمیق پیوند صنعت و دانشگاه استفاده شود.

در بخش پایانی جلسه آقای بابایی دبیر جلسات خواستار استفاده دانشگاه ها از سه ظرفیت فرصت مطالعاتی، تعریف طرح های پژوهشی و پایان نامه های تقاضا محور در استان با توجه به تعداد بالای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در استان و هم چنین طرح های مهارت ورزی دانشجویان فعال تر عمل کنند و گزارش هایی در این زمینه به دبیرخانه ارتباط صنعت و دانشگاه داشته باشند.

همچنین مقرر شد موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه و ارائه راهکارها همچنان در دستور جلسه قرار گیرد تا بحث به جمع بندی و ارائه راه حل های عملیاتی برسد.

گفتنی است در این نشست رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی آقای علی خاکی حضور داشت و از ظرفیت‌های موجود در اتاق بازرگانی برای تسریع و تسهیل ارتباط صنعت و دانشگاه مطالبی را عنوان نمود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتخبرتماس