نشست مشاوره ای بین اعضاء شورای حل اختلاف اتاق بازرگانی، مشاور حقوقی و مالیاتی اتاق و همچنین مودیان مالیاتی امروز دوشنبه ٩ خرداد ماه در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی تشکیل گردید.

 به گزارش روابط عمومی اتاق محمد حسین سوهانی مشاور حقوقی و مالیاتی اتاق در خصوص مسائل حقوقی مربوط به قراردادهای تجاری بین کارفرمایان و مشتریان سرفصل‌هایی را مطرح نمود.

مشاور حقوقی و مالیاتی اتاق توجه فعالان اقتصادی به نحوه ارتباط کارفرمایان با کارمندان را تأکید نمود و بیان داشت: عدم توجه به موارد حقوقی در تجارت میتواند آسیب جبران ناپذیری را به واحد های تولیدی وارد نماید.

او گفت: عدم دریافت رسید در هنگام تحویل مدارک به سازمان امور مالیاتی از مشکلات مودیان است
وی افزود از طریق ثبت نامه ها فعالان اقتصادی میتوانند روند رسیدگی به پرونده خود را دنبال کنند.

وی افزود می‌توان از طریق مصوبات جلسات ستاد تسهیل و شورای گفتگو برای حل مشکلات واحدهای صنعتی  اقدامات لازم را به عمل آورد

در این جلسه که بیش از ۱۰ پرونده مودی مالیاتی رسیدگی شد و هر یک به صورت موردی مشاوره های مالیاتی دریافت نمودند یکی از مشکلات مودیان به صورت عمده عدم دریافت رسید در هنگام تحویل مدارک به سازمان امور مالیاتی نام برده شد.

مصطفی کرمانی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی در این جلسه از تجربیات خود در شورای حل اختلاف بیان نمود و دریافت رسید مدارک از سازمان امور مالیاتی را یک قانون کلی برشمرد.

 وی در خصوص رفع تعهدات ارزی مطالبی را عنوان و بیان نمود: علت تشکیل برخی پرونده‌های مالیاتی مشکلات فرا استانی است.

 گفتنی است مشاوره حل مشکلات مالیاتی واحدهای صنعتی و فعالان اقتصادی به صورت مدون و هر ماه قبل از تشکیل جلسات شورای حل اختلاف در محل اتاق بازرگانی برگزار و خدمات مشاوره ای رایگان به فعالان اقتصادی داده می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتخبرتماس