جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی روز دوشنبه مورخ ٩ اسفند ماه در محل سالن همایش کرامت استانداری برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اتاق ابوالفضل خاکی در ابتدای جلسه مراتب تقدیر و تشکر از استاندار محترم به جهت هماهنگی و دستور قاطع ایشان مبنی بر ایجاد راه دسترسی نمایشگاه بین المللی در کمترین زمان ممکن علی‌رغم مخالفت و چالش های برخی مدیران در سه سال گذشته را بیان نمود.

وی تصریح کرد: مباحث مالیاتی و  بانکی یکی دیگر از مسائلی است که تولیدکنندگان در استان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند او ابراز امیدواری نمود قطعا تدبیر مسئولان بالادستی در این مسئله نیز به نفع تولیدکنندگان و نهایتا مردم در سراسر کشور خواهد بود.

  رئیس اتاق بازرگانی قم معتقد است: بسیاری از واحدهای تولیدی در تلاش برای حل مسائل در سریع‌ترین زمان ممکن هستند خاکی گفت: همکاری دستگاه های استان در راستای رفع مشکلات تولید می‌تواند صنعت کشور را بیش از بیش فعال کند و محصولات را به بازارهای روز دنیا معرفی نماید.

وی با اشاره به از دست دادن برخی از بازارهای هدف صادراتی در سراسر جهان ادامه داد: انتظار بخش خصوصی از دولت این است با بکارگیری تمام تلاش خود تحریم‌ها و مسائل مختلف اقتصادی در داخل و خارج از کشور را رفع کند.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در جمع مدیران دولتی و فعالان اقتصادی مطرح کرد: در شرایط کنونی جامعه صنعتی کشور با مسائل و مشکلات مختلفی روبرو شده است و متاسفانه طی مراجعات مختلف تولید کنندگان، شاهد تعطیلی برخی از واحد های استراتژیک در سطح کشور بوده ایم

او افزود: باید به مسئله مالیات واحدهای تولیدی توجه ویژه داشت و این مسئله که مشکلات مالیاتی را بجای حمایت و حل آنها در سطح استانهای کشور به دیوان عالی معرفی شوند، تولیدکنندگان را دلسرد کرده است هرچند رأی به نفع آنها صادر میشود اما امیدواریم وزارت امور اقتصاد و دارایی با همکاری و چاره‌اندیشی با وزارت صمت این مسئله را به خوبی حل کنند.

 وی با اشاره به گسترش و توسعه واحدهای تولیدی استان در شهرک های صنعتی ادامه داد تمامی واحدهای تولیدی استان که در سال‌های اخیر در روند تعطیلی قرار گرفته اند با تلاش دستگاه‌های اجرایی استان و اتاق بازرگانی به عنوان بزرگترین پارلمان بخش خصوصی باید به زودی به چرخه فعالیت بازگردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتخبرتماس