در جمع فعالین اقتصادی کشور عراق و اعضاء اتاق‌های بازرگانی شهرهای مختلف این کشور با حضور مغتنم سرکار خانم دکتر عموری ریاست محترم اتاق، بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز مطرح شد.

📌 #ابولفضل_خاکی: #تجارت با #عراق از اولویت های استان #قم است

به گزارش روابط عمومی اتاق آخرین برنامه تنظیم شده برای تور تجاری اعزامی از استانهای عراق به استان قم جلسه مشترک بین اعضا تور با هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی استان قم و صنایع منتخب به صورت B2B انجام گردید.

در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی قم ضمن آمد گویی به اعضای حاضر در جلسه به ویژه ریاست محترم اتاق بازرگانی اهواز سرکار خانم عموری گزارشی از وضعیت کلی فضای اقتصادی استان ارائه نمود

⭕️ #رئیس _تاق_بازرگانی_قم‌با تاکید بر اینکه #توسعه_تجارت و حجم مبادلات با کشور #عراق از اهمیت ویژه ای برای ما برخوردار است گفت: تجارت با این کشور از اولویت های #فعالان_اقتصادی کشور و بخصوص قم محسوب می‌شود.

🔹️ابوالفضل خاکی اضافه کرد: با بررسی های کارشناسی که صورت می گیرد، چالش های موجود در تجارت با عراق نیز باید مورد آسیب شناسی قرار گیرد.

وی افزود: مشکلات حوزه بانکی و #حقوقی از اولویت های این بررسی ها است.

سپس هریک از اعضا حوادث جاری در تبادلات تجاری را مطرح نمودند و برای آینده ارتباطات متقابل راهکارهایی را ارائه دادند

🔰تبادل پول
🔰مکانیزم واسطه سیاست‌های بانکهای مرکزی دو کشور
🔰سیاست های سازمان توسعه تجارت و نقش دولت و مقررات آن در تبادلات
🔰شرکت‌های بازرسی کننده کالا و محصول و مراکز تشخیص اعتبار بازرگانان دو طرف
🔰مکانیزم مراکز داوری در اتاق های بازرگانی، از جمله مباحثی بود که مورد مذاکره قرار گرفت.

در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی اهواز ابراز امیدواری کرد: با توجه به زیر ساخت های لازم در استان خوزستان و به خصوص اهواز ظرفیت های تولیدی در استانها می‌تواند در رونق صادرات کشور اثرگذاری مطلوبی را داشته باشد.

شهلا عموری نایب رئیس اتاق مشترک ایران و عراق هدف ورود تجار کشور عراق به استان قم را افزایش تبادلات تجاری با کشور عراق و نهایتاً با بهره گیری از ظرفیت استانها افزایش میزان صادرات برشمرد و افزود: تعامل بین تجار دو کشور می‌تواند افزایش سرمایه گذاری مشترک بین ایران و عراق را به همراه داشته باشد.

در این جلسه مقرر شد طی یک ماه آینده پیش بینی لازم برای تولید اطلاعات تجاری استان به زبان عربی جهت شناخت دقیق تر تجار کشور عراق صورت پذیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتخبرتماس