#گزارش_خبری
پنجاه و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط با بخش اقتصاد و تشکل های صنعتی، معدنی و کشاورزی و به ریاست امیدیان معاون هماهنگی امور اقتصادی در محل سالن کرامت استانداری تشکیل شد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی در این جلسه معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دکتر صفری به عنوان مهمان ویژه حضور داشته و سخنرانی خود را در حوزه محورهای فعالیتی دوره جدید وزارت امور خارجه ارائه نمود.

 در این جلسه دو دستور کار  مربوط به مصوبات قبل و پیگیری های به عمل آمده در محورهای زیر انجام گرفت:
 الف) پیگیری صدور اسناد مالکیت کارخانجات جاده قدیم قم تهران که به مدت ۳۸ سال در چرخه اداری سازمان های واگذار کننده زمین قرار داشته و تاکنون واحدهای ذی‌نفع  موفق به دریافت سند نشده اند مطرح و مقرر شد موضوع در شورای حفظ منابع بیت المال با سرعت بیشتری پیگیری و تا یک ماه آینده نتایج آن استخراج گردد.

ب) همچنین در خصوص افزایش قدرت برق چاه های کشاورزی مقرر شد بخشی از هزینه های فیش های برق که حاوی جرائم افزاینده می باشند از سوی کشاورزان پرداخت گردد (حدود ۲۰ درصد) و مابقی مطالبات بعد از بخشنامه وزیر نیرو مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گیرد.

 همچنین در بخش دیگری از جلسه در خصوص مسائل آب شرکت آب منطقه ای مقرر شد طی  جلسه‌ای کارشناسی با عنوان جلسه کارشناسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور مدیرکل دفتر انجام گیرد و نتایج مجدد در جلسه شورای گفتگوی مطرح شود.

 گفتنی است در این جلسه معاون وزارت خارجه از افزایش رایزنان بازرگانی خبر داد و افزود: رایزنان بازرگانی ایران از ۱۲ به ۲۵ نفر تا پایان سال جاری افزایش خواهند یافت.

صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه: افزایش رایزنان بازرگانی ایران تا پایان سال جاری

در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قم مطرح شد: افزایش ۱۲۰ درصدی صادرات استان

پنجاه و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالین اقتصادی در محل سالن کرامت استانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی قم در این جلسه که با حضور مغتنم جناب آقای صفری معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همراه بود اله یاری نایب رئیس اتاق بازرگانی قم گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در جاده قدیم قم – تهران از نظر ثبت سند وضعیت بلاتکلیفی دارند و با گذشت سال‌ها از زمان استقرار نتوانسته اند اسناد رسمی خود را دریافت کنند لذا تقاضا می شود با دیدگاه جدید اقتصادی استان هرچه سریعتر شاهد رفع این مسئله باشیم. وی تصریح کرد: در این بین واحدهایی حضور دارند که خواستار رشد و توسعه واحد صنعتی خود هستند اما به دلیل بلاتکلیفی سند واحد انگیزه کافی برای انجام کار را ندارند.

وی از دیگر مشکلات استان را نبود زیرساخت و تأمین تجهیزات و اصلاح ناوگان حمل و نقل به صورت کانتینرهای سردخانه ای برشمرد و افزود: تامین و احداث چند سردخانه با تکنولوژی روز می‌تواند خیلی از معضلات بخش کشاورزی را رفع نمايد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی قم در بخش دیگری از جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خواستار افزایش رایزنان بازرگانی کشورمان در بازارهای هدف به خصوص کشورهای آسیایی گردید.
این تولیدکننده با سابقه و کارآفرین نمونه استان اظهار داشت: وجود رایزنان بازرگانی می تواند روابط بین تجار دو کشور را تسهیل و تسریع بخشند.

اله یاری ادامه داد: یکی دیگر از خواسته های صنعت و تولیدکنندگان در سراسر کشور حضور موثر در نمایشگاه های بین المللی است که متاسفانه امروز به دلیل هزینه‌های بالای این نمایشگاه ها امکان شرکت برای بسیاری از تولید کنندگان فراهم نیست وی معتقد است: اگر در نمایشگاههای بین المللی، کشورمان بتواند در قالب پاویون و دعوت از استانهای صنعتی کشور در این پاویون ها، این موضوع را تا حد زیادی مدیریت میشود.

او با تاکید بر اقدامات شرکت توسعه نمایشگاهی بین المللی استان قم جهت حضور در نمایشگاه قزاقستان و همچنین مذاکرات اخیر با تاشکند گفت: اینگونه اقدامات نشانگر بازگشایی مسیرهای بازاریابی برای فعالین اقتصادی است که نتیجتاً رشد و توسعه اقتصادی استان و کشور را خواهد داشت.

افزایش رایزنان بازرگانی از ۱۲ نفر به ۲۵ نفر تا پایان سال جاری

معاونت دیپلماسی وزارت امور خارجه کشورمان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قم از افزایش دو برابری رایزنان بازرگانی توسط وزارت صمت خبر داد و افزود: پس از تشکیل دولت جدید اقدامات بسیار جدی در عرصه بین الملل صورت گرفته است که یکی از این اقدامات تامین دیپلمات های اقتصادی برای ۳۵ پست دیپلماسی در سفارتخانه های ایران است.

مهدی صفری گفت: اقدامات موثر وزارت امورخارجه در شناسایی ظرفیت های اقتصادی استانهای کشور قابل توجه است. وی اینگونه اقدامات را نوید بخش آینده ای روشن در صادرات کشور عنوان نمود.

دکتر صفری در پایان از تعامل و تغییر رویکرد جدید وزارت امور خارجه با صنعتگران کشور مطالبی را عنوان نمود و بیان داشت: صنعتگران میتوانند با ایجاد ارتباط با نماینده های وزارت امور خارجه در استانها از آخرین مسیر های جدید ارتباطی اقتصادی آگاهی پیدا کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتخبرتماس