کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی


جلسه کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی روز پنجشنبه مورخ ۱۹ اسفند ماه در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی در این جلسه که به ریاست محمدرضا صدیق پور تشکیل شد مواردی همچون مشکلات چاه های آب کشاورزی، مشکلات پیش آمده در خصوص بیماری های دام، بررسی ارز ترجیحی بر روی کالاهای اساسی مورد بررسی قرار گرفت.

محمدرضا صدیق پور در این جلسه با اشاره به مشکلات حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی و قیمت تمام شده مرغ و تخم مرغ بیان داشت: این موضوع توسط دولت با برنامه ریزی و تدبیر پیش نمیرود.

وی همچنین تصریح کرد: در این خصوص مکاتباتی با استاندار و ریاست محترم جمهور انجام شده است، امیدواریم در این موضوع به نظرات بخش خصوصی توجه ویژه ای صورت گیرد.

دبیر انجمن جوجه یکروزه کشور با اشاره به مکانیزه کردن صنعت کشاورزی تاکید کرد تغییر اینورتر و پمپ شناور جهت کاهش مصرف برق چاه ها توسط کشاورزان الزامیست به گفته وی مصارف برق بیش از حد مجاز توسط کشاورزان باعث شده تا هزینه برق برای آنها تصاعدی محاسبه شود به عقیده او شرکت توزیع برق باید تا زمان تجهیز کشاورزان به تکنولوژی روز فرصت لازم را با تعرفه های عادی به آنها تخصیص دهد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی از رعایت لزوم بهداشت در پرورش دام و طیور سخن گفت و افزود: بهترین راه مقابله با بیماری ها واکسینه کردن دام می باشد.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی قم معتقد سامانه ها ابزاری هستند که برای کنترل هوشمند تولید کننده راه اندازی شده اند و امیدواریم روند به روز رسانی آنها به خوبی صورت گیرد.

در این جلسه همچنین علیرضا راد عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی از حمایت حداکثری اتاق از دامداران در حوزه آموزش این جامعه موثر در تامین زنجیره غذایی کشور سخنانی را بیان داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتخبرتماس