تور تجاری کنیا


هیئت تجاری کشور آفریقایی کنیا مشتمل بر ۱۰ نفر از بخش های اقتصادی به ریاست رئیس دیپلماسی اتاق بازرگانی آن کشور به استان جهت شرکت در تبادل نظر با اتاق بازرگانی قم روز جمعه ۲۶ فروردین ماه وارد استان گردید.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی در جلسه تشکیل شده با حضور برخی از مدیران دولتی و مدیران عامل و مدیران بخش بازرگانی واحدهای صنعتی محورهای زیر مورد بررسی قرار گرفت:

الف) چگونگی اجرای فرآیند سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی بین دو منطقه قم/ کنیا
ب) چگونگی تبادل تجاری بین دو اتاق بازرگانی قم و کنیا مشتمل بر صادرات و واردات بر اساس ظرفیت های طرفین
ج) نحوه اجرای دوره های آموزشی در کشور کنیا و یا اعزام دانش پذیر از کنیا به قم برای تربیت مربی بر اساس نیاز کشور هدف
د) استفاده از سیستم تهاتر کالا به کالا جایگزین فروش ارزی و نقدی که در سیستم بانکهای خارجی به دلایل تحریم با چالش روبرو شده است
ه) طراحی اعزام و پذیرش تورهای تجاری بین دو اتاق

در ادامه این جلسه که نماینده اداره کل آفریقایی وزارت امور خارجه حضور داشت چگونگی اجرای فرآیندهای تفاهمنامه و قرارداد ها به ویژه در حوزه مسائل آموزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین دبیرکل اتاق بازرگانی قم شرحی از وضعیت استان قم در خصوص ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی در بخش صنعت معدن و تجارت به مهمانان و اعضای جلسه ارائه داد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری، معاون بازرگانی سازمان صمت، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی جناب آقای محمدی کاشانی در حوزه مسائل اقتصادی برون مرزی موضوعات خود را ارائه نمودند.

در پایان ارتباط طرفین بین افراد خارجی و بنگاه های داخل استان انجام و قرارهای بعدی برای تحقق اهداف اقتصادی صورت گرفت.

گفتنی است برابر گزارش رئیس اتاق کنیا با تغییرات هیئت دولت در شش ماه آتی در کشور کنیا ایجاد یک منطقه آزاد تجاری برای کارآفرینان ایرانی به صورت اختصاصی را به عنوان یک چشم انداز مطلوب خواند و خواستار استفاده از این ظرفیت شد.

وی ویژگی ها و برتری صنایع ایران را از نظر کیفیت و قیمت به عنوان یک جاذبه برای کشورهای آفریقایی به خصوص شرق آفریقا برشمرد.

این جلسه به مدت ۳.۳۰ ساعت در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتخبرتماس