جلسه کارشناسی شورای گفتگو با حضور اعضا و متولیان مربوط به امور کشاورزی با موضوع مصرف برق چاه های آب کشاورزان روز دوشنبه مورخ ۲۹ فروردین ماه در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی در این جلسه مطرح شد ۴۳۰ چاه کشاورزی مازاد بر ظرفیت تعیین شده از سوی اداره برق در حال مصرف انرژی هستند که مشمول جرایم سنگین شده اند.
علی رغم جلسات کارشناسی متعدد با سازمان آب و اداره کل برق فعالان در حوزه کشاورزی استان خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به این مسئله شدند.

پیش از این در جلسه ستاد تسهیل با حضور معاون اقتصادی استاندار محترم استان مقرر شده بود تا رسیدگی به وضعیت کشاورزان از قطع برق جلوگیری شود.

گفتنی است با ورود به فصل تابستان این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برای کشاورزان برخوردار است.
مصوبات این جلسه بدین شرح است:
🔰 شرکت برق منطقه‌ای مطالبات قبلی خود را با مساعدت به صورت تقسیط دریافت نماید

🔰سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام صنفی کشاورزی و خانه کشاورز با اطلاع‌رسانی پیوسته و منسجم در کوتاه ترین زمان ممکن برای مراجعه کشاورزان به سامانه “ساماب” ثبت نام و پروانه را به انجام برساند و طی یک ماه تا پایان اردیبهشت این اقدام پایان پذیرد.

🔰شرکت برق منطقه ای بر اساس کداب به روز شده از سوی سازمان آب، قدرت برق چاه ها را تغییر داده تا کشاورزان مشمول جریمه مازاد مصرف نشوند این اقدام طی یک ماه پس از ثبت نام هر واحد انجام در صورت مواجه شدن با مشکلات فنی یا حقوقی به صورت دسته بندی شده در جلسه کارشناسی بعدی مطرح تا تصمیم گیری لازم به عمل آید.

🔰 استقرار یک اپراتور سامانه تخصصی برق ۱۵۲۱ در سازمان نظام صنفی کشاورزی به منظور مساعدت کشاورزان در ثبت نام و انجام فرایند حداکثر تا ده روز آینده.

🔰شرکت برق منطقه‌ای قرارداد کشاورزانی را که مشمول جریمه شدند به شرکت آب منطقه‌ای انعکاس دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتخبرتماس