نمایشگاه


بازدید دبیر کل اتاق بازرگانی از نمایشگاه دهکده جهانی دبی

پیامد تشکیل نمایشگاه دائمی دهکده جهانی و با هدف ارائه فرهنگ ها تولیدات و سبک زندگی کشورهای مختلف در کشور امارات متحده عربی دبیرکل اتاق بازرگانی از نمایشگاه دهکده جهانی بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی و به نقل از دبیرکل اتاق بازرگانی قم در این نمایشگاه که بیش از ۳۵ کشور از ۵ قاره جهان حضور داشتند و در فضاهای مختلف بین ۵۰۰ الی ۵۰۰۰ متر مربع مکان اختصاصی با دکوراسیون منطبق بر فرهنگ های هر کشور ایجاد شده و مظاهر تمدنی کشورهای مختلف به ویژه کشورهای تمدن خیز نظیر ایران، مصر، ترکیه و یونان با ایجاد بناها و سازه های طراحی شده در نمادهای تاریخی و فرهنگی باعث استقبال جمع کثیری از جهانگردان از پاویون این کشورها در این نمایشگاه گردیده بودند.

به گزارش محمد حاجی زمانی دبیرکل اتاق بازرگانی قم در سایت نمایشگاهی کشور ایران بازسازی بناهای باستانی تخت جمشید مسجد شاه اصفهان همراه با غرفه های تولید و فروش کالای تخصصی استان های گوناگون عرضه شده است.

وی مهمترین کالاهای ارزش در غرفه ایران را فرش دستباف کالاهایی نظیر سوهان، خاویار، زعفران، فرش و صنایع‌دستی در طیف‌های مختلف از استان‌های کشور همراه با برخی از ورکشاپ ها (کارگاه‌های مرکزی) جذابیت شاخصی را برای عموم بازدیدکنندگان فراهم ساخته است.

به گزارش او از پاویون ایران تجار و بازدیدکنندگان از کشورهای مختلف به ویژه اعضای سفارتخانه کشورهای مستقر در دبی بازدید و نسبت به صنعت فرهنگ و هنر ایران اطلاعات لازم را به دست آوردند.

در حال حاضر این نمایشگاه دائمی عنوان شده و یکی از اهداف مهم کشور امارات جذب توریسم از این طریق اعلام گردیده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتخبرتماس