اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان قم

لزوم تقویت و بازیابی روابط تجاری بین ایران و فرانسه

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم گفت: امیدواریم فارغ از همه مشکلات و مسائل موجود، فرصت های تجارت بین ایران و فرانسه تقویت شده و بازار دو کشور بیش از پیش مرتبط شوند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، محمد ایرانی در نشست فعالان اقتصادی استان قم با رئیس بخش اقتصادی سفارت فرانسه در ایران که در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های استان قم در حوزه صنعت، بازرگانی، معدن و کشاورزی گفت: فعالان اقتصادی استان طی سال های اخیر تمام تلاش خود را برای بومی‌سازی صنایع و خودکفایی در تولید انجام داده‌اند بنابراین امیدوارم اینگونه سفرهای اقتصادی بتواند ظرفیت‌های اقتصادی استان قم را به کشورهای هدف آنطور که شایسته است معرفی کند.
وی با بیان اینکه بیش از 4 هزار واحد صنعتی، بازرگانی، معدنی و کشاورزی در استان قم فعال هستند افزود: طی 20 سال گذشته صنعت استان رشد قابل توجهی را تجربه کرده به حدی که شهر قم جزو 4 شهر اول صنعتی کشور محسوب می شود.
رئیس اتاق بازرگانی قم با تاکید بر اینکه با وجود این ظرفیت برجسته اقتصادی در شهر قم و دیگر بخش های کشور، استفاده درستی از فرصت های تجاری نشده است تصریح کرد: کشورهای اروپایی بازار بسیار خوبی برای تجارت با ایران دارند اما متاسفانه در سال‌های اخیر تحریم‌ها این تجارت را به حداقل رسانده است و یکی از وظایف رایزن‌های اقتصادی هر دو کشور تسهیل همین امور است.
وی ابراز امیدواری کرد که فارغ از همه مشکلات و مسائل موجود، فرصت های تجارت بین ایران و فرانسه تقویت شده و بازار دو کشور بیش از پیش مرتبط شوند.

رئیس بخش اقتصادی سفارت فرانسه خبر داد
تلاش برای رفع مشکلات تقویت روابط تجاری بین ایران و فرانسه
رئیس بخش اقتصادی سفارت فرانسه با تاکید بر ظرفیت های اقتصادی ایران بر تلاش برای رفع مشکلات تقویت روابط تجاری بین ایران و فرانسه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، ژان ژاک گیودو در نشست با فعالان اقتصادی استان قم که در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد، با ابراز تعجب از میزان رشد اقتصادی شهر قم و تنوع واحدهای صنعت و تولیدی در این شهر گفت: ایران از معدود کشورهایی است که چنین ظرفیت های گسترده ای برای روابط تجاری دارد و در بازدیدی که از واحدهای تولیدی این شهر داشتیم، پیشرفت صنعتی و اقتصادی ایران و شهر قم کاملا مشهود بود.
وی با اشاره به روابط تجاری گذشته ایران و فرانسه تصریح کرد: تلاش ما حفظ ارتباطات گذشته و توسعه آن است و در این مسیر در حال اقدام برای شناخت ظرفیت های اقتصادی و توانمندی‌های ایران هستیم که با امید به آینده‌ ای روشن قطعا می‌توانیم شاهد اتفاق‌های بسیار مثبتی باشیم.
رئیس بخش اقتصادی سفارت فرانسه خاطرنشان کرد: قطعا قوانین دست و پا گیر همیشه برای صادرات کشورها مزاحمت ایجاد کرده است ما این مسائل را شناسایی کرده‌ایم و برای رفع آنها تلاش خواهیم کرد.
وی همچنین با اشاره به مشکلات تجار برای روابط تجاری با فرانسه بیان کرد: ما به مشکلات آگاهیم و در حال تسریع روند صدور روادید برای تجار ایرانی هستیم.
انتهای پیام/

 

آخرین اخبار
اطلاعیه ها
منتخب تصاویر
منتخب فیلم ها