اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان قم

از لزوم رفع مشکلات حمل و نقل گردشگران خارجی در شهر تا تدوین طرح جامع گردشگری قم

در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی قم مباحث مختلفی در خصوص لزوم رفع مشکلات حمل و نقل گردشگران خارجی و تدوین برنامه جامع گردشگری قم مطرح و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، جلسه کمیسیون گردشگری و امور نمایشگاهی اتاق بازرگانی قم با حضور مقیمی معاون فرهنگی، اجتماعی و امور زائرین استانداری، علی عرب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، ارجمندی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و برخی دیگر مدیران و فعالان حوزه گردشگری استان، در سالن همایش های اتاق بازرگانی قم برگزار شد.
شهاب علی عرب در این جلسه با اشاره به اقدامات کمیسیون گردشگری، برنامه‌های بلند مدت این کمیسیون برای تبدیل شدن استان قم به‌ هاب گردشگری منطقه را تشریح کرد و گفت: همت و حمایت سازمان‌های مرتبط و دستگاه‌های اجرایی استان بستر عملیاتی شدن این برنامه ها را فراهم می کند.

مقیمی معاون استاندار قم نیز در این جلسه با اشاره به راهکارهای افزایش ماندگاری و ارائه خدمات بهتر به زائرین در شهر قم اظهار کرد: یکی از مشکلات زائرین بحث تبادلات مالی است که در این زمینه تعریف کارت اعتباری ویژه گردشگران برای سهولت تبادلات مالی و عدم مراجعه به صرافی‌ها بسیاری از مشکلات آنها را مرتفع می‌سازد.
وی با بیان اینکه این کارت همانند کارت اعتباری بانکی خواهد بود و در بدو ورود زائران و گردشگران به استان قم فعال می شود خاطرنشان کرد: ارائه این کارت ها به زائرین و گردشگران موجب می شود که در زمان اقامت زائر و گردشگر در شهر قم از مراجعه به صرافی‌ها و مشکلات و مسائل مرتبط آن جلوگیری شود.
علیرضا ارجمندی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم از توسعه فضاهای گردشگری در قم خبر داد و افزود: اقدامات موثری در مرمت فضاهای گردشگر پذیر استان صورت گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه استان قم صدر استان‌های اولویت‌دار برای سرمایه‌گذاری در سطح کشور است افزود: حضور زائران و گردشگران متعدد از کشورهای مختلف به استان قم ظرفیت‌های ویژه‌، بلقوه‌ و بین المللی را برای سرمایه‌گذاران فراهم آورده است.
کلانترزاده مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم هم در این جلسه از اعلام آمادگی شهرداری برای اجرای برنامه‌های جامع گردشگری خبر داد و گفت: تدوین برنامه گردشگری از سوی کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی قم به صورت مرحله‌ای و فاز بندی شده در حوزه حمل و نقل اجرایی خواهد شد و شهرداری برای اصلاح امور گردشگران و زائران آمادگی لازم را دارد.
کلانترزاده افزود: موضوع دیگری که در امور زائرین باید به آن توجه شود اصلاح تابلوها و علائم اختصاصی به برای اماکن مذهبی و همچنین ساماندهی آنها است که در طرح جامع گردشگری باید به آن توجه ویژه شود و این موضوع هم میتواند توسط شهرداری به مرحله اجرا برسد.
انتهای پیام/

 

آخرین اخبار
اطلاعیه ها
منتخب تصاویر
منتخب فیلم ها