اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان قم

اتاق قم می تواند به الگوی مدیریت نوین اتاق بازرگانی تبدیل شود

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اتاق بازرگانی قم این ظرفیت را دارد که به الگوی نوین مدیریت اتاق بازرگانی در کشور تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، پیام باقری در نشست با اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم که در سالن جلسات ساختمان جدید این اتاق برگزار شد، با بیان اینکه ظرفیت‌های تولیدی و توانمندی های صنعتی قم، این استان را جزو استان‌های تولیدی و تراز اول ساخته است اظهار کرد: متاسفانه این ظرفیت‌ها به خوبی برجسته نشده‌اند چرا که عمدتاً نگاه قاطبه مردم به استان قم یک نگاه مذهبی و زیارتی است و اگر ما دیدگاه مردم را به افق صنعتی استان نزدیک کنیم سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نیز با دقت بیشتری در استان حضور خواهند یافت و نتیجتا سرمایه‌های کشور در حوزه تولیدات و محصولات غیر نفتی در آینده رشد چشمگیری خواهد داشت.

باقری افزود: این مسئله که ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان‌ها به خوبی معرفی نشده‌اند در برخی از استان‌های دیگر نیز به چشم می‌خورد، امیدواریم با تلاش‌های همکاران ما در اتاق‌های بازرگانی برای معرفی جایگاه واقعی استان‌های صنعتی در تقسیم بندی امکانات دولت و همچنین تعاریف بودجه‌ای تأثیرگذار باشیم.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اگر برخی از مشکلات بخشنامه‌ای و مدیریتی در کشور مرتفع شود در آینده شاهد این خواهیم بود که امید به رشد و توسعه و افتخارآفرینی در واحدهای صنعتی موج خواهد زد و اقتصاد کشور دستخوش بالندگی در عرصه‌های جهانی خواهد بود.

باقری با تاکید بر اینکه در اتاق بازرگانی ایران در دوره دهم به طور جدی موضوع تفویض اختیارات به اتاق‌های بازرگانی پیگیری می‌شود گفت: اتاق ایران با تدوین سیاست‌های راهبردی در خصوص استفاده مطلوب از ظرفیت‌های بالقوه استان‌ها با دقت این موضوع را پیگیری می‌کند چرا که اتاق‌های استانی در تقسیم بندی جغرافیای اتاق ایران هستند و تفویض اختیار، می‌تواند اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور را به یک نمادی از اتاق‌های بازرگانی نوین مبدل کند.

وی با اشاره به اقداماتی که در اتاق قم در دوره جدید در حال انجام است تصریح کرد: اتاق بازرگانی قم این ظرفیت را دارد که به الگوی نوین مدیریت اتاق بازرگانی در کشور تبدیل شود.
انتهای پیام/

آخرین اخبار
اطلاعیه ها
منتخب تصاویر
منتخب فیلم ها