اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان قم

تکمیل زیر ساخت‌های حمل و نقلی، تسهیل‌گر تجارت با کشورهای آفریقایی است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم گفت: در سال‌های اخیر ما شاهد علاقه تجار و بازرگانان ایران و به ویژه استان قم برای ورود به حوزه آفریقا بوده‌‌ایم که در صورت تسهیل در حمل و نقل کالا، عرضه کالا به این مقاصد نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، محمد ایرانی در نشست مشترک هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم و سفیر بورکینافاسو در ایران که روز پنج‌شنبه هفدهم اسفندماه برگزار شد گفت: در تلاش هستیم تا با همکاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و توسعه سفرهای تجاری به مقصد آفریقا، از تمام ظرفیت‌های موجود در این قاره پهناور و بکر استفاده کنیم. عضو هیات نمایندگان اتاق ایران در ادامه به حضور طلاب آفریقایی در استان اشاره کرد و گفت: این حضور می‌تواند علاوه بر ایجاد ارتباط نزدیک فرهنگی و دینی، زمینه ساز ارتباطات گسترده تجاری و اقتصادی نیز باشد که البته در سال‌های اخیر و با افزایش سطح مراودات این عزیزان با فعالان اقتصادی، زمینه‌های ایجاد این مهم نیز پایه ریزی شده است.

ایرانی از ارتباطات نزدیک دیپلماتیک ایران و کشورهای آفریقایی ابراز رضایتمندی کرد و گفت: فعالان اقتصادی برای ورود به هر بازار هدفی نیازمند یک بانک اطلاعاتی مناسب هستند تا با مطالعه و آنالیز آن بتوانند مقاصد و کالاهای خود را با توجه به نیاز اهداف خود تامین کنند.

وی پیشنهاد داد تا طرف بورکینافاسویی یک بانک کامل از لیست کالاهای موردنیاز کشور خود و نیز استانداردهای وارداتی خود را در قالب یک فایل به اتاق بازرگانی قم ارائه دهد.

رئیس اتاق بازرگانی قم گفت: با توجه به پتانسیل بالای واحدهای تولیدی استان قم در صورت برقراری روابط تجاری بین ایران و بورکینافاسو، فقط استان قم توانایی صادرات سالانه چند میلیون دلار به کشورهای آفریقایی را دارد. انتهای پیام/

آخرین اخبار
اطلاعیه ها
منتخب تصاویر
منتخب فیلم ها