اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان قم

اولویت نمایندگان مردم در مجلس حل مسائل کلان اقتصادی باشد/نمایندگان از ظرفیت اتاق بازرگانی برای مشاوره استفاده کنند

رئیس اتاق بازرگانی قم گفت: استان قم به دلیل شرایط ویژه خود همیشه در راس حکومت، نمایندگانی را داشته است که بیشتر آنها به دنبال اخذ مواضع سیاسی بوده‌اند و کمتر به مسائل کلان اقتصادی استان و کشور پرداختند، امیدواریم در دوره جدید این شرایط تغییر کرده و مداوای اقتصاد بیمار کشور را در لیست برنامه‌های نمایندگان ببینیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، محمد ایرانی در نشست صمیمانه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم با محمد منان رئیسی منتخب مردم شریف قم در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در محل سالن جلسات این اتاق برگزار شد، ضمن اشاره به اهداف اتاق بازرگانی در کوتاه، میان و بلند مدت، گفت: اصلی‌ترین و مهمترین هدف ما در این دوره رساندن قم به جایگاه واقعی خود در اقتصاد کشور است.

وی ابتدای نشست را با معرفی ساختار اتاق بازرگانی به محمد منان رئیسی آغاز کرد و گفت: اتاق بازرگانی در بیش از 40 مجمع مختلف عضو است که این مهم نشان دهنده اهمیت بالای پارلمان بخش خصوصی در سپهر سیاست گذاری اقتصاد کشور است.

دوری از سیاست زدگی و نگاه به آینده اقتصاد کشور یکی از درخواست‌های ایرانی به عنوان رئیس پارلمان بخش خصوصی استان از منتخبین مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی بود که در ادامه آن بیان کرد: استان قم به دلیل شرایط ویژه خود همیشه در راس حکومت، نمایندگانی را داشته است که بیشتر آنها به دنبال اخذ مواضع سیاسی بوده‌اند و کمتر به مسائل کلان اقتصادی استان و کشور پرداختند، امیدواریم در دوره جدید این شرایط تغییر کرده و مداوای اقتصاد بیمار کشور را در لیست برنامه‌های نمایندگان ببینیم.

ایرانی همچنین از اتاق بازرگانی به عنوان خانه نمایندگان مجلس به عنوان منتخبین مردم یاد کرد و گفت: با توجه به ارتباط بسیار نزدیک صنعتگران، کشاورزان، بازرگانان و معدن‌داران استان با اتاق بازرگانی، انتظار می‌رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این محل به عنوان خانه امن خود برای دریافت مشاوره‌هایی مطابق با شرایط میدانی بهره ببرند.

رئیس اتاق بازرگانی قم عدم واگذاری صحیح زمین در شهرک‌های صنعتی و نبود زیر ساخت‌های مناسب همچون برق، آب و گاز را از دلایل اصلی فرار سرمایه‌گذار از استان برشمرد و گفت: قرعه کشی برای واگذاری زمین به متقاضیان که هم اکنون در حال انجام است، در شان صاحبان واحدهای صنعتی نیست که امیدواریم بتوانیم با کمک نمایندگان مجلس و شرکت شهرک‌ها آن را برطرف کنیم.

عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در دوره جدید اتاق، واحد مطالعات راهبردی آغاز به فعالیت کرده است بیان کرد: اصلی‌ترین ماموریت این واحد تدوین بانک اطلاعاتی جامع از تمام واحدهای بخش خصوصی استان بوده است که اتاق بازرگانی در حال حاضر آماده ارائه این بانک به نمایندگان مجلس برای پیگیری و رفع مشکلات صاحبان صنایع است.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
اطلاعیه ها
منتخب تصاویر
منتخب فیلم ها