اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان قم

دغدغه تولیدکننده بجای تقویت صادرات، بازگشت ارز به کشور است

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم گفت: برخورد عادلانه با مؤدیان مالیاتی برای دریافت مالیات روند افزایش تولید و تقویت اقتصاد و همچنین وصول مطالبات سازمان امور مالیاتی را به همراه دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، محمد ایرانی در نشست اعضاء هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی قم با مدیرکل امور مالیاتی استان قم گفت: در حوزه مالیاتی شدیدا معتقد هستیم که باید مالیات پرداخت شود و با دیدگاه سازمان امور مالیاتی که می‌گوید مالیات در راستای پیشرفت و توسعه دریافت می‌شود نیز مسئله ای نداریم اما نکته قابل توجه این است که خواسته تمام فعالان اقتصادی برای پرداخت مالیات، برقراری عدالت است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم ادامه داد: بعد از عدالت مالیاتی موضوع امنیت اقتصادی به شدت مطرح است، یعنی فعال اقتصادی نباید به سازمان‌های امور مالیاتی و تأمین اجتماعی با دیدگاه ترس نگاه کند. 

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه نوسانات نرخ دلار و طلا بر بسیاری از مشکلات فعالان اقتصادی افزوده است اظهار کرد: از طرف دیگر تنش هایی که بخشنامه های خلق الساعه غیرکارشناسی بر بدنه تولید وارد می کند در بلندمدت آسیب های جدی به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به کاهش بیش از 90 درصدی سهم صادراتی فرش دستباف ایران در پی تصمیم پیمان سپاری ارزی تصریح کرد: آثار تخریبی چنین تصمیماتی باعث شده تا امروز ما بجای تمرکز بر صادرات غیر نفتی، دغدغه دریافت ارز بلوکه شده در کشورهای مختلف را داشته باشیم و یا معطل برگشت این ارزها باشیم، در صورتی که ما میتوانستیم با تمرکز بر ده‌ها موضوع متعدد، صادرات غیر نفتی دیگر آمار صادرات قابل توجهی را رقم بزنیم و رشد روز افزون اقتصاد را شاهد باشیم.

ایرانی خاطرنشان کرد: ذات اقتصاد از تنش و درگیری فرار می کند و با همراهی همدیگر باید فضای همکاری با بخش اقتصادی را آرام کنیم تا از تنش ها به دور باشد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
اطلاعیه ها
منتخب تصاویر
منتخب فیلم ها