اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان قم

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران از نمایشگاه فرش دستباف قم بازدید کرد

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن، و کشاورزی ایران با حضور در نمایشگاه بین‌المللی استان از دستاوردهای فرش دستباف قم بازدید به عمل آورد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، پیام باقری همراه با جمعی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم، با حضور در نمایشگاه بین المللی استان، از نزدیک در جریان تحولات فرش دستباف استان و مشکلات فعالان این هنر صنعت قرار گرفت.
وی در حاشیه این بازدید با اشاره به مشکلات پیش روی صادرات فرش دستباف اظهار کرد: اتاق بازرگانی تلاش می کند مشکلاتی که برگشت ارز حاصل از صادرات برای صادرات این محصول ارزآور ایجاد کرده است هرچه سریع‌تر مرتفع شود.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن، و کشاورزی ایران با تاکید بر ظرافت و ظرفیت های این هنر صنعت گفت: در مسیر تولید یک فرش دستباف نکات فنی بسیار زیادی وجود دارد تا محصول نهایی بسیار خاص و ویژه، تولید می‌شود و رعایت کردن این نکات فنی باعث می‌شود تا این تولید هنری در کشور ارزآوری بسیار بالایی داشته باشد.
باقری همچنین با بیان اینکه واردات فرش ماشینی در کشور آسیب جدی به فرش دستباف وارد کرده است، بر لزوم حمایت حداکثری مسوولان از رشد تولید این محصول تاکید کرد و افزود: تعرفه بالای ابریشم در کشور ما موجب بالا رفتن قیمت تمام شده تولیدات فرش دستباف شده است که امیدواریم با پیگیری‌های جدی تولید کنندگان و همچنین تلاش‌های کمیسیون فرش در اتاق بازرگانی ایران این مسئله نیز رفع شود.
وی بیان کرد: شناسنامه‌دار شدن فرش‌های دستباف یکی از نکات پررنگی بود که در این نمایشگاه مشاهده شد و این نشان می‌دهد تلاش‌های تولید کنندگان فرش دستباف در سراسر کشور با راهبردهای مرکز ملی فرش ایران در سال‌های اخیر موفق عمل کرده است.
وی همچنین از غرفه کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی اتاق قم در این نمایشگاه بازدید کرد.
انتهای پیام/

آخرین اخبار
اطلاعیه ها
منتخب تصاویر
منتخب فیلم ها