اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان قم

علی‌آبادی در اتاق بازرگانی قم: اتاق بازرگانی بخش مهمی از حاکمیت است/ مخالف قیمت‌گذاری دستوری هستم/نگران تامین ارز نباشید

وزیر صنعت، معدن و تجارت استان قم در نشست با فعالان اقتصادی استان با بیان اینکه ساختار حاکمیت در نظام اسلامی یک نظام مردمی است، گفت: به همین دلیل اتاق بازرگانی یک بخش مهم از حاکمیت را شامل می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، عباس علی‌آبادی عصر امروز در نشست با فعالان اقتصادی استان قم که در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی جزوی از حاکمیت هستند و باید از مردم حمایت کنند، مطرح کرد: شخص بنده مخالف قیمت‌گذاری دستوری هستم چراکه به بهانه حمایت از تولید کنندگان نباید به مردم فشار وارد کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ساختار حاکمیت در نظام اسلامی یک نظام مردمی است، عنوان کرد: به همین دلیل اتاق بازرگانی یک بخش مهم از حاکمیت را شامل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در جمع‌های اقتصادی باید تجربیات را نیز به یکدیگر منتقل کنیم، خاطرنشان کرد: بیان صرف مشکلات نمی‌تواند گرهی را باز کند ولی انتقال تجربیات منجر به حل مشکلات خواهد شد.
علی‌آبادی با بیان اینکه با استمرار و استقامت در جنگ اقتصادی پیروز خواهیم شد، تصریح کرد: انسان اشرف مخلوقات خداوند است و در نتیجه توانایی‌های آن دارای مرز نیست.
وی با اشاره به اینکه صنایع دستی هویت‌ساز هستند، یادآور شد: برداشتن تعهد ارزی از صنایع دستی یک توفیق بزرگ بود که نصیب دولت سیزدهم شد؛ برای سایر مشکلات نیز به دنبال راه حل‌هایی هستیم.
وزیر صمت با بیان اینکه امسال سال جهش تولید است و انتظار مقام معظم رهبری از ما تحول کمی و کیفی در تولید است خاطرنشان کرد: کلام مقام معظم رهبری یک تکلیف برای همه ما است و ما نیز وظیفه داریم در این مسیر حمایت‌ لازم را انجام دهیم.

فرش یکی از برندهای خوب کشور است
علی‌آبادی با اشاره به اینکه امروز دنیا توانایی‌های جمهوری اسلامی را دیده است، بیان کرد: در جمهوری اسلامی چندین برند خیلی خوب داریم که ازجمله آن‌ها می‌توان به فرش اشاره کرد.
وی با بیان اینکه باید روی عنصر کیفیت ایستادگی کنیم، اظهار کرد: دنیا حاضر است که از قیمت بالا گذر کند ولی به هیچ عنوان از کیفیت پایین استقبال نمی‌کند.
علی‌آبادی با اشاره به اینکه امروز قیمت انرژی در کشور از بسیاری از کشورهای دنیا ارزان‌تر است، خطاب به فعالان اقتصادی خاطرنشان کرد: ارز را تامین خواهیم کرد و اصلا نگرانی در این خصوص نداشته باشید، البته متاسفانه سال گذشته برخی از افراد ارز دو برابری دریافت کردند ولی صادرات آن‌ها رشدی نداشته است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه دولت و ملت واحد و درکنار هم هستند، یادآور شد: نباید اجازه دهیم که قیمت ارز افزایش پیدا کرده و ارزش پولی ملی کاهش پیدا کند.
وی با بیان اینکه در بحث انرژی سیاست‌های مطلوبی را مدنظر قراردادیم، گفت: در تلاش هستیم برخی مزیت‌های نسبی در داخل کشور ایجاد کنیم که تولید کنندگان از کشور خارج نشوند.
علی‌آبادی با اشاره به اینکه فرهنگ و ادبیات قوی‌ای در کشور وجود دارد، بیان کرد: دولت سیزدهم با تمام توان برای خدمت‌رسانی به مردم در تلاش است.
انتهای پیام/

آخرین اخبار
اطلاعیه ها
منتخب تصاویر
منتخب فیلم ها